Junior TV

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

Junior TV (lexo: Xhunior TV) apo Junior është kanal i paketës Digitalb

Junior përshtatet me moshat nga 10-18 vjeç. Produksionet më të famshme dhe më të shfaqura në Junior janë produksione si : Walt Disney, Warner Bros etj. Ai është një nga stacionet më të bukura dhe më të adhuruara nga para adoleshentët dhe adoleshentët. Junior ndodhet në platmformen Digitalb në kanalin me numër 06. Junior gjithashtu mundëson edhe seriale për fëmije te vegjël. Disa prej tyre janë: Hi-5, Balamori, Kuzhinieri i madh dhe i vogël, Brami etj. Këto seriale zaonisht transmetohen në orën 18:00. Junior gjithashtu ka edhe guidën e tij të cilën mund ta gjeni me pult ose edhe në faqen kryeseore të internetit e cila është www.digitalb.al. Ju mund të shtypni tek guida dhe me pas tek fëmijët. Junior vjen me nje slogan teper mbreslenes: "Jetoni ne boten e deshirave".

Sezoni i Ri ne Junior[redakto | redakto tekstin burimor]

Junior rikthet perseri nga sezoni i tij veror me seriale, filma, dhe surpriza te reja, per te gjitha moshat. Si fillim te merrkuren me date 1 tetor, fillon seriali me i ri i cili quhet "Violeta", ky serial do te transmetohet ne oren 18:00. Per te gjithe adhuruesit e gjuhes italiane, vjen seriali edukativ "Italishtja ne familje", nje serial ku ju do te keni mundesi te mesoni gjuhen italiane shpejt, sakte dhe shume lehte, nga dy mesues te gjuhes italiane. Seriali transmentohet nga 6 tetori ne oren 19:00. Keto dhe shume seriale te tjera do te vazhdojne ne Junior. Mos harroni te na ndiqni... Junior

Violeta[redakto | redakto tekstin burimor]

Te thena dhe te pathena, intriga, dashuri, muzike, argetim, por mbi te gjitha VIOLETA. Historia e nje vajze adoleshente e cila ndjek shkollen e muzikes por me sekrete nga me te ndryshme. Por... a do te mbarojne keto sekrete. Ndiqni serialin Violeta per me shume. Nga e hena ne te premte, ora 18:00 ne Junior Tv. Seriali pershtatet per moshat 10+ vjec. Me nje kast te mrekullueshem aktoresh si:

Emri ne serial Emri ne te vertete
Violeta Martina Stoessel
Leon Jorge Blanco
Franceska Lodovica Comello
Ludmila Mercedes Lambre
Tomas Pablo Espinosa

Do t'ju mberthejne me minuta te tera brenda televizionit Junior Tv. Por mos harroni, Violeta ka 3 sezone. Keshtu qe... Junior mund t'ju suprizoj. Keshtu qe qendroni me ne.

[redakto | redakto tekstin burimor]

 • Agjenti Kodi Benks
 • Agjenti Kodi Benks 2
 • Zana e Dhembeve
 • Djali i karatese
 • Djali i karatese 2
 • Djali i karatese 3
 • Vajza e karatese
 • Njeriu merimange
 • Njeriu merimange 2
 • Njeriu merimange 3
 • Dashuria e pare
 • 13 per 30
 • Sekrete te vogla
 • Ngrije zerin
 • Hokus Pokus
 • Nje histori Hirusheje
 • Nje tjeter histori Hirusheje
 • Nje histori Hirusheje: na ishte njehere nje kenge
 • Kampi Muzikor
 • Kampi Muzikor 2
 • Hannah Montanta - Filmi
 • Vajzat gatopard
 • Vajzat gatopard 2
 • Vajzat gatopard 3
 • Shfaqa muzikore e shkolles
 • Shfaqa muzikore e shkolles 2
 • Shfaqa muzikore e shkolles 3
 • Ditari i princeshes
 • Ditari i princeshes 2
 • Ne ndjekje te Libertit
 • Çfare kerkon nje vajze
 • Vajza rebele
 • Mos shiko poshte shtratit
 • E premte e frikshme
 • Shkolla e superheronjve
 • Kronikat e Narnias
 • Kronikat e Narnias 2
 • Kronikat e Narnias 3
 • Kurthi i prinderve
 • Vajzat e tifozeve
 • Vajzat e tifozeve 2
 • Vajzat e tifozeve 3
 • Vajzat e tifozeve 4
 • Vajzat e tifozeve 5
 • Herri Poter 1
 • Herri Poter 2
 • Herri Poter 3
 • Herri Poter 4
 • Herri Poter 5
 • Herri Poter 6
 • Herri Poter 7
 • Herri Poter 8
 • Akuamarina
 • Meri Popins
 • Mami ka njohur nje vampir
 • I vetem ne shtepi
 • I vetem ne shtepi 2
 • I vetem ne shtepi 3
 • I vetem ne shtepi 4
 • Kadetja Keli
 • Filmi i Stivansve
 • Shtrigat binjake
 • Robinsonet Zviceriane
 • Magjia verore
 • Princi i Bel-Air
 • Hannah Montana 1+2+3+4
 • Magjistaret e sheshit Uejverli 1+2+3
 • Lizi Meguajer 1+2
 • Malkolm
 • Shtriga Sabrina
 • Sabrina shkon ne Rome
 • Sabrina shkon ne Australi
 • Martese me kater duar
 • Jeta ne suite e Zakut dhe Kodit
 • Zaku dhe Kodi ne anije
 • Rejven
 • Te jesh Eva
 • Liliputet
 • Kronikat e Narnias - serial
 • Dadoja Mekfi
 • Luftetari Naço
 • Skubi du
 • Skubi Du 2
 • Matilda
 • Nje deshire e thjeshte
 • Stolisni pemen
 • Gjithçka dua per krishtlindje
 • Burri i shtepise
 • Heronjte e aksionit
 • Bratz - engjejt e rokut
 • Bratz - xhindi magjik
 • Bratz - Pasioni per diamantet
 • Bratz - filmi i vertete
 • Skena ime shkon ne hollivud
 • Misteret e Romes
 • Bethoven 1
 • Bethoven 2
 • Bethoven 3
 • Bethoven 4
 • Bethoven 5
 • Kercenimi Denis
 • Brami
 • Klubi i vajzave
 • Tregim per nje djale
 • Djali fllucke
 • Thesari kombetar
 • Thesari kombetar 2
 • Xhumanxhi
 • Xhurasik park
 • Xhurasik park 2
 • Xhurasik park 3
 • High school musical - koncerti
 • Big Time Rush 1+2
 • Unë Karli 1+2+3
 • Soni mes yjesh 1+2
 • Thjesht Pek
 • Bota e Patit
 • Isa TDSH
 • Nje vere plot surpriza
 • Shtepia e fantazmave
 • Princesha dhe poni
 • Nje dado per Denin
 • Historia e Anes
 • Vazja llave dhe djali peshkaqen
 • Dita e fundit e veres
 • Rags
 • Flicka
 • Flicka 2
 • Flicka 3
 • Violetta
 • Italishtja ne familje
 • Popland
 • Periferia

etj...

Shiko Edhe[redakto | redakto tekstin burimor]