Top Media

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Top Media
GjiniaKompani mediale
Themeluar në1998
ThemeluesiDritan Hoxha
OwnerFamilja Hoxha

Top Media është kompani mediale shqiptare e themeluar në 1998 nga Dritan Hoxha, me seli në Tiranë, Shqipëri. Kompania shumë shpejt u bë më e madhja dhe më me ndikim në Shqipëri.[1] Kompania i ka fillet me krijimin e Top Albania Radios dhe më vonë me shumë media të tiera audiovizive dhe të shkruara.

Shërbimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shih gjithashtu[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje te jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Top Media". albania.mom-gmr.org (në anglisht). Marrë më 2023-08-07.