Top NEWS

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Top News
Logoja e Top News author: top-channel.tv
Transmetimi i parë 2007
Rrjeti DigitAlb
Zotëruar nga Top Media
Formati 576i (SDTV 16:9)
1080i (HDTV 16:9)
Shteti Shqipëri Kosovë
Gjuha Shqip
Tipi Televizion dhe radio
Zyrat qendrore Tiranë, Shqipëri
Televizione simotra Top Channel
Faqja Web www.top-channel.tv
Disponueshmëria
Tokësor
Shqipëri Analoge/dixhitale
Satelit
Eutelsat W3C (16E) 10762 /H/ 27500 / 3/4
Kabllor
DigitAlb (Shqipëri) 2
ABCom (Shqipëri)
IPKO (Kosovë)

Top News është kanal i grupit "Top Media" transmeton 24 orë në ditë lajme, transmetime direkte politike. Top News transmetohet nëpërmjet Digit-Alb Tokësor, DigitAlb satelit (Eutelsat W2 16,0 °E) dhe në rrjetet kabllore. Top News ka tërhequr shumë shikues në mbarë trojet shqiptare. Gjithashtu kohët fundit Top News ka filluar transmetimin e lajmeve nga rajonet shqip-folëse si Maqedonia e Veriut, Mali i Zi dhe Kosova. Duke pasur si përparësi lajmin e fundit kudo ku ka shqiptarë.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. http://top-channel.tv/topnewslive/
  2. https://sq.kingofsat.net/pack-digitalb.php
  3. https://www.lyngsat.com/tvchannels/al/Top-News.html

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]