Boffres

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Boffres
Komunë
noform
Pamje nga Boffres
Vendndodhja
Boffres is located in Franca
Boffres
Boffres
44°55′14″V 4°42′11″L / 44.920555555556°V 4.7030555555556°L / 44.920555555556; 4.7030555555556Koordinatat: 44°55′14″V 4°42′11″L / 44.920555555556°V 4.7030555555556°L / 44.920555555556; 4.7030555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 30.1 km2
Popullsia 651 banorë
Dendësia 22 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07440
INSEE 07035


Boffres është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Boffres ka një popullsi prej 651 banorë dhe sipërfaqe 30.1 km², me një dendësi prej 22 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Boffres – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale