Bogy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bogy
Komunë
noform
Pamje nga Bogy
Vendndodhja
Bogy is located in Franca
Bogy
Bogy
45°16′59″V 4°45′40″L / 45.283055555556°V 4.7611111111111°L / 45.283055555556; 4.7611111111111Koordinatat: 45°16′59″V 4°45′40″L / 45.283055555556°V 4.7611111111111°L / 45.283055555556; 4.7611111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.02 km2
Popullsia 416 banorë
Dendësia 59 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07340
INSEE 07036


Bogy është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Bogy ka një popullsi prej 416 banorë dhe sipërfaqe 7.02 km², me një dendësi prej 59 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Bogy – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale