Borée

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Borée
Komunë
noform
Pamje nga Borée
Vendndodhja
Borée is located in Franca
Borée
Borée
44°53′54″V 4°14′25″L / 44.898333333333°V 4.2402777777778°L / 44.898333333333; 4.2402777777778Koordinatat: 44°53′54″V 4°14′25″L / 44.898333333333°V 4.2402777777778°L / 44.898333333333; 4.2402777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 27.67 km2
Popullsia 164 banorë
Dendësia 6 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07310
INSEE 07037
Faqja Zyrtare http://www.mairie-boree.fr


Borée është një komunë Franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Borée ka një popullsi prej 164 banorë dhe sipërfaqe 27.67 km², me një dendësi prej 6 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Borée (Ardèche) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale