Bost, Allier

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bost
Komunë
noform
Pamje nga Bost
Vendndodhja
Bost is located in Franca
Bost
Bost
46°10′44″V 3°31′07″L / 46.178888888889°V 3.5186111111111°L / 46.178888888889; 3.5186111111111Koordinatat: 46°10′44″V 3°31′07″L / 46.178888888889°V 3.5186111111111°L / 46.178888888889; 3.5186111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.48 km2
Lartësia 284 m (m.n.d.)
Popullsia 194 banorë
Dendësia 20 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03300
INSEE 03033


Bost është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Bost ka një popullsi prej 194 banorë dhe sipërfaqe 9.48 km², me një dendësi prej 20 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Bost (Allier) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale