Boucé, Allier

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Boucé
Komunë
noform
Pamje nga Boucé
Vendndodhja
Boucé is located in Franca
Boucé
Boucé
46°19′04″V 3°29′35″L / 46.317777777778°V 3.4930555555556°L / 46.317777777778; 3.4930555555556Koordinatat: 46°19′04″V 3°29′35″L / 46.317777777778°V 3.4930555555556°L / 46.317777777778; 3.4930555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 21.68 km2
Popullsia 523 banorë
Dendësia 24 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03150
INSEE 03034


Boucé është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Boucé ka një popullsi prej 523 banorë dhe sipërfaqe 21.68 km², me një dendësi prej 24 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Boucé (Allier) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale