Boucieu-le-Roi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Boucieu-le-Roi
Komunë
noform
Pamje nga Boucieu-le-Roi
Vendndodhja
Boucieu-le-Roi is located in Franca
Boucieu-le-Roi
Boucieu-le-Roi
45°02′10″V 4°40′55″L / 45.036111111111°V 4.6819444444444°L / 45.036111111111; 4.6819444444444Koordinatat: 45°02′10″V 4°40′55″L / 45.036111111111°V 4.6819444444444°L / 45.036111111111; 4.6819444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.94 km2
Lartësia 276 m (m.n.d.)
Popullsia 285 banorë
Dendësia 32 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07270
INSEE 07040
Faqja Zyrtare http://www.boucieu-le-roi.fr/


Boucieu-le-Roi është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Boucieu-le-Roi ka një popullsi prej 285 banorë dhe sipërfaqe 8.94 km², me një dendësi prej 32 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Boucieu-le-Roi – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale