Boulieu-lès-Annonay

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Boulieu-lès-Annonay
Komunë
noform
Pamje nga Boulieu-lès-Annonay
Stema_figura
Vendndodhja
Boulieu-lès-Annonay is located in Franca
Boulieu-lès-Annonay
Boulieu-lès-Annonay
45°16′14″V 4°39′59″L / 45.270555555556°V 4.6663888888889°L / 45.270555555556; 4.6663888888889Koordinatat: 45°16′14″V 4°39′59″L / 45.270555555556°V 4.6663888888889°L / 45.270555555556; 4.6663888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.45 km2
Popullsia 2156 banorë
Dendësia 228 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07100
INSEE 07041
Faqja Zyrtare http://www.boulieu.fr/


Boulieu-lès-Annonay është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Boulieu-lès-Annonay ka një popullsi prej 2156 banorë dhe sipërfaqe 9.45 km², me një dendësi prej 228 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Boulieu-lès-Annonay – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale