Bourbon-l'Archambault

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bourbon-l'Archambault
Komunë
noform
Pamje nga Bourbon-l'Archambault
Stema_figura
Vendndodhja
Bourbon-l'Archambault is located in Franca
Bourbon-l'Archambault
Bourbon-l'Archambault
46°35′00″V 3°03′24″L / 46.583333333333°V 3.0566666666667°L / 46.583333333333; 3.0566666666667Koordinatat: 46°35′00″V 3°03′24″L / 46.583333333333°V 3.0566666666667°L / 46.583333333333; 3.0566666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 54.84 km2
Popullsia 2559 banorë
Dendësia 47 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03160
INSEE 03036


Bourbon-l'Archambault është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Bourbon-l'Archambault ka një popullsi prej 2559 banorë dhe sipërfaqe 54.84 km², me një dendësi prej 47 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Bourbon-l'Archambault – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale