Bozas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bozas
Komunë
noform
Pamje nga Bozas
Vendndodhja
Bozas is located in Franca
Bozas
Bozas
45°03′18″V 4°39′03″L / 45.055°V 4.6508333333333°L / 45.055; 4.6508333333333Koordinatat: 45°03′18″V 4°39′03″L / 45.055°V 4.6508333333333°L / 45.055; 4.6508333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.5 km2
Lartësia 500 m (m.n.d.)
Popullsia 246 banorë
Dendësia 20 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07410
INSEE 07039


Bozas është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Bozas ka një popullsi prej 246 banorë dhe sipërfaqe 12.5 km², me një dendësi prej 20 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]