Bresnay

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bresnay
Komunë
noform
Pamje nga Bresnay
Vendndodhja
Bresnay is located in Franca
Bresnay
Bresnay
46°26′31″V 3°14′58″L / 46.441944444444°V 3.2494444444444°L / 46.441944444444; 3.2494444444444Koordinatat: 46°26′31″V 3°14′58″L / 46.441944444444°V 3.2494444444444°L / 46.441944444444; 3.2494444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 23.13 km2
Popullsia 377 banorë
Dendësia 16 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03210
INSEE 03039


Bresnay është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Bresnay ka një popullsi prej 377 banorë dhe sipërfaqe 23.13 km², me një dendësi prej 16 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Bresnay – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale