Britania e madhe (ishull)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ishulli i Britanisë së Madhe

Britania e madhe (ang.: Great Britain, lexo: Grejt Britën) është ishulli më i madh i Ishujve Britanikë, ishulli më i madhEvropë dhe ishulli i 9-të më i madh në Botë.

Shih dhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]