Broût-Vernet

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Broût-Vernet
Komunë
noform
Pamje nga Broût-Vernet
Stema_figura
Vendndodhja
Broût-Vernet is located in Franca
Broût-Vernet
Broût-Vernet
46°11′17″V 3°16′23″L / 46.188055555556°V 3.2730555555556°L / 46.188055555556; 3.2730555555556Koordinatat: 46°11′17″V 3°16′23″L / 46.188055555556°V 3.2730555555556°L / 46.188055555556; 3.2730555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 31.71 km2
Popullsia 1207 banorë
Dendësia 38 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03110
INSEE 03043
Faqja Zyrtare http://www.brout-vernet.fr


Broût-Vernet është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Broût-Vernet ka një popullsi prej 1207 banorë dhe sipërfaqe 31.71 km², me një dendësi prej 38 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Broût-Vernet – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale