Brossainc

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Brossainc
Komunë
noform
Pamje nga Brossainc
Vendndodhja
Brossainc is located in Franca
Brossainc
Brossainc
45°19′49″V 4°40′45″L / 45.330277777778°V 4.6791666666667°L / 45.330277777778; 4.6791666666667Koordinatat: 45°19′49″V 4°40′45″L / 45.330277777778°V 4.6791666666667°L / 45.330277777778; 4.6791666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.38 km2
Popullsia 240 banorë
Dendësia 55 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07340
INSEE 07044


Brossainc është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Brossainc ka një popullsi prej 240 banorë dhe sipërfaqe 4.38 km², me një dendësi prej 55 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Brossainc – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale