Brugheas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Brugheas
Komunë
noform
Pamje nga Brugheas
Vendndodhja
Brugheas is located in Franca
Brugheas
Brugheas
46°04′36″V 3°22′04″L / 46.076666666667°V 3.3677777777778°L / 46.076666666667; 3.3677777777778Koordinatat: 46°04′36″V 3°22′04″L / 46.076666666667°V 3.3677777777778°L / 46.076666666667; 3.3677777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 26.81 km2
Popullsia 1426 banorë
Dendësia 53 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03700
INSEE 03044
Faqja Zyrtare http://www.brugheas.fr


Brugheas është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Brugheas ka një popullsi prej 1426 banorë dhe sipërfaqe 26.81 km², me një dendësi prej 53 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Brugheas – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale