Burzet

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Burzet
Komunë
noform
Pamje nga Burzet
Stema_figura
Vendndodhja
Burzet is located in Franca
Burzet
Burzet
44°44′23″V 4°14′40″L / 44.739722222222°V 4.2444444444444°L / 44.739722222222; 4.2444444444444Koordinatat: 44°44′23″V 4°14′40″L / 44.739722222222°V 4.2444444444444°L / 44.739722222222; 4.2444444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 38.06 km2
Popullsia 424 banorë
Dendësia 11 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07450
INSEE 07045
Faqja Zyrtare http://www.burzet.fr


Burzet është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Burzet ka një popullsi prej 424 banorë dhe sipërfaqe 38.06 km², me një dendësi prej 11 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Burzet – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale