Busset

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Busset
Komunë
noform
Pamje nga Busset
Vendndodhja
Busset is located in Franca
Busset
Busset
46°03′43″V 3°30′45″L / 46.061944444444°V 3.5125°L / 46.061944444444; 3.5125Koordinatat: 46°03′43″V 3°30′45″L / 46.061944444444°V 3.5125°L / 46.061944444444; 3.5125
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 36.96 km2
Popullsia 890 banorë
Dendësia 24 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03270
INSEE 03045


Busset është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Busset ka një popullsi prej 890 banorë dhe sipërfaqe 36.96 km², me një dendësi prej 24 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Busset – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale