Buxières-les-Mines

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Buxières-les-Mines
Komunë
noform
Pamje nga Buxières-les-Mines
Vendndodhja
Buxières-les-Mines is located in Franca
Buxières-les-Mines
Buxières-les-Mines
46°28′05″V 2°57′36″L / 46.468055555556°V 2.96°L / 46.468055555556; 2.96Koordinatat: 46°28′05″V 2°57′36″L / 46.468055555556°V 2.96°L / 46.468055555556; 2.96
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 46.95 km2
Popullsia 1055 banorë
Dendësia 22 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03440
INSEE 03046


Buxières-les-Mines është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Buxières-les-Mines ka një popullsi prej 1055 banorë dhe sipërfaqe 46.95 km², me një dendësi prej 22 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Buxières-les-Mines – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale