Cérilly, Allier

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cérilly
Komunë
noform
Pamje nga Cérilly
Stema_figura
Vendndodhja
Cérilly is located in Franca
Cérilly
Cérilly
46°37′04″V 2°49′15″L / 46.617777777778°V 2.8208333333333°L / 46.617777777778; 2.8208333333333Koordinatat: 46°37′04″V 2°49′15″L / 46.617777777778°V 2.8208333333333°L / 46.617777777778; 2.8208333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 70.55 km2
Popullsia 1322 banorë
Dendësia 19 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03350
INSEE 03048
Faqja Zyrtare http://mairie-cerilly.fr


Cérilly është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Cérilly ka një popullsi prej 1322 banorë dhe sipërfaqe 70.55 km², me një dendësi prej 19 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Cérilly (Allier) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale