Casteljaloux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kastelxhelozi
Castèlgelós (Ocitanisht) Casteljaloux (Frëngjisht)
Bashkia në Kastelxheloz
Bashkia në Kastelxheloz
Stema Kastelxhelozi
VendiFranca
RajoniNouvelle-Aquitaine
DepartamentiLot-et-Garonne
QarkuNérac
KantoniLes Forêts de Gascogne
Qeveria
 • Kryetari (2020–2026) Julie Castillo[1]
Sipërfaqja
1
30,59 km2 (1,181 sq mi)
Popullsia
 (Janar 2020)
4.521
 • Dendësia15/km2 (38/sq mi)
Emri i banorëveCasteljalousains
Zona kohoreUTC+01:00 (CET)
 • Verës (DST)UTC+02:00 (CEST)
INSEE/Kodi postar
47052 /47700
Lartësia55–168 m (180–551 ft)
(avg. 69 m or 226 ft)
Faqja zyrtarewww.mairie-casteljaloux.fr
1 French Land Register data, which excludes lakes, ponds, glaciers > 1 km2 (0.386 sq mi or 247 acres) and river estuaries.

Casteljaloux ( shqiptimi frëngjisht: [kastɛlʒalu] ; Ocitanisht: Castèlgelós ; Shqip: Kastelxheloz) është një komunëdepartamentin Olt-dhe-GaronëFrancën jugperëndimore.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Répertoire national des élus: les maires". data.gouv.fr, Plateforme ouverte des données publiques françaises (në frëngjisht). 2 dhjetor 2020.