Cellier-du-Luc

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cellier-du-Luc
Komunë
Vendndodhja
Cellier-du-Luc is located in Franca
Cellier-du-Luc
Cellier-du-Luc
44°40′47″V 3°54′03″L / 44.679722222222°V 3.9008333333333°L / 44.679722222222; 3.9008333333333Koordinatat: 44°40′47″V 3°54′03″L / 44.679722222222°V 3.9008333333333°L / 44.679722222222; 3.9008333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.73 km2
Popullsia 88 banorë
Dendësia 6 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07590
INSEE 07047


Cellier-du-Luc është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Cellier-du-Luc ka një popullsi prej 88 banorë dhe sipërfaqe 14.73 km², me një dendësi prej 6 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Cellier-du-Luc – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale