Cesset

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cesset
Komunë
noform
Pamje nga Cesset
Vendndodhja
Cesset is located in Franca
Cesset
Cesset
46°18′14″V 3°12′27″L / 46.303888888889°V 3.2075°L / 46.303888888889; 3.2075Koordinatat: 46°18′14″V 3°12′27″L / 46.303888888889°V 3.2075°L / 46.303888888889; 3.2075
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.19 km2
Popullsia 392 banorë
Dendësia 32 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03500
INSEE 03049


Cesset është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Cesset ka një popullsi prej 392 banorë dhe sipërfaqe 12.19 km², me një dendësi prej 32 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Cesset – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale