Château-sur-Allier

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Château-sur-Allier
Komunë
noform
Pamje nga Château-sur-Allier
Stema_figura
Vendndodhja
Château-sur-Allier is located in Franca
Château-sur-Allier
Château-sur-Allier
46°45′57″V 3°01′44″L / 46.765833333333°V 3.0288888888889°L / 46.765833333333; 3.0288888888889Koordinatat: 46°45′57″V 3°01′44″L / 46.765833333333°V 3.0288888888889°L / 46.765833333333; 3.0288888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 27.75 km2
Popullsia 181 banorë
Dendësia 7 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03320
INSEE 03064


Château-sur-Allier është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Château-sur-Allier ka një popullsi prej 181 banorë dhe sipërfaqe 27.75 km², me një dendësi prej 7 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Château-sur-Allier – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale