Châteaubourg

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Châteaubourg
Komunë
noform
Pamje nga Châteaubourg
Vendndodhja
Châteaubourg is located in Franca
Châteaubourg
Châteaubourg
44°59′49″V 4°50′37″L / 44.996944444444°V 4.8436111111111°L / 44.996944444444; 4.8436111111111Koordinatat: 44°59′49″V 4°50′37″L / 44.996944444444°V 4.8436111111111°L / 44.996944444444; 4.8436111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.27 km2
Popullsia 226 banorë
Dendësia 53 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07130
INSEE 07059


Châteaubourg është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Châteaubourg ka një popullsi prej 226 banorë dhe sipërfaqe 4.27 km², me një dendësi prej 53 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Châteaubourg (Ardèche) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale