Châteauneuf-de-Vernoux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Châteauneuf-de-Vernoux
Komunë
noform
Pamje nga Châteauneuf-de-Vernoux
Vendndodhja
Châteauneuf-de-Vernoux is located in Franca
Châteauneuf-de-Vernoux
Châteauneuf-de-Vernoux
44°55′08″V 4°38′44″L / 44.918888888889°V 4.6455555555556°L / 44.918888888889; 4.6455555555556Koordinatat: 44°55′08″V 4°38′44″L / 44.918888888889°V 4.6455555555556°L / 44.918888888889; 4.6455555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.07 km2
Popullsia 229 banorë
Dendësia 38 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07240
INSEE 07060


Châteauneuf-de-Vernoux është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Châteauneuf-de-Vernoux ka një popullsi prej 229 banorë dhe sipërfaqe 6.07 km², me një dendësi prej 38 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Châteauneuf-de-Vernoux – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale