Châtel-de-Neuvre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Châtel-de-Neuvre
Komunë
noform
Pamje nga Châtel-de-Neuvre
Vendndodhja
Châtel-de-Neuvre is located in Franca
Châtel-de-Neuvre
Châtel-de-Neuvre
46°24′23″V 3°18′44″L / 46.406388888889°V 3.3122222222222°L / 46.406388888889; 3.3122222222222Koordinatat: 46°24′23″V 3°18′44″L / 46.406388888889°V 3.3122222222222°L / 46.406388888889; 3.3122222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 19.34 km2
Popullsia 560 banorë
Dendësia 29 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03500
INSEE 03065


Châtel-de-Neuvre është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Châtel-de-Neuvre ka një popullsi prej 560 banorë dhe sipërfaqe 19.34 km², me një dendësi prej 29 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Châtel-de-Neuvre – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale