Châtelperron

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Châtelperron
Komunë
noform
Pamje nga Châtelperron
Stema_figura
Vendndodhja
Châtelperron is located in Franca
Châtelperron
Châtelperron
46°23′56″V 3°38′11″L / 46.398888888889°V 3.6363888888889°L / 46.398888888889; 3.6363888888889Koordinatat: 46°23′56″V 3°38′11″L / 46.398888888889°V 3.6363888888889°L / 46.398888888889; 3.6363888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 20.8 km2
Popullsia 152 banorë
Dendësia 7 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03220
INSEE 03067


Châtelperron është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Châtelperron ka një popullsi prej 152 banorë dhe sipërfaqe 20.8 km², me një dendësi prej 7 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Châtelperron – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale