Châtelus, Allier

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Châtelus
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Châtelus is located in Franca
Châtelus
Châtelus
46°11′35″V 3°44′02″L / 46.193055555556°V 3.7338888888889°L / 46.193055555556; 3.7338888888889Koordinatat: 46°11′35″V 3°44′02″L / 46.193055555556°V 3.7338888888889°L / 46.193055555556; 3.7338888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.64 km2
Lartësia 360 m (m.n.d.)
Popullsia 120 banorë
Dendësia 18 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03120
INSEE 03068


Châtelus është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Châtelus ka një popullsi prej 120 banorë dhe sipërfaqe 6.64 km², me një dendësi prej 18 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Châtelus (Allier) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale