Châtillon, Allier

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Châtillon
Komunë
Vendndodhja
Châtillon is located in Franca
Châtillon
Châtillon
46°28′24″V 3°07′58″L / 46.473333333333°V 3.1327777777778°L / 46.473333333333; 3.1327777777778Koordinatat: 46°28′24″V 3°07′58″L / 46.473333333333°V 3.1327777777778°L / 46.473333333333; 3.1327777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.9 km2
Popullsia 319 banorë
Dendësia 25 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03210
INSEE 03069


Châtillon është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Châtillon ka një popullsi prej 319 banorë dhe sipërfaqe 12.9 km², me një dendësi prej 25 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Châtillon (Allier) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale