Chézy, Allier

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Chézy
Komunë
noform
Pamje nga Chézy
Vendndodhja
Chézy is located in Franca
Chézy
Chézy
46°36′40″V 3°28′04″L / 46.611111111111°V 3.4677777777778°L / 46.611111111111; 3.4677777777778Koordinatat: 46°36′40″V 3°28′04″L / 46.611111111111°V 3.4677777777778°L / 46.611111111111; 3.4677777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 36.53 km2
Lartësia 240 m (m.n.d.)
Popullsia 218 banorë
Dendësia 6 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03230
INSEE 03076


Chézy është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Chézy ka një popullsi prej 218 banorë dhe sipërfaqe 36.53 km², me një dendësi prej 6 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Chézy (Allier) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale