Chalencon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Chalencon
Komunë
noform
Pamje nga Chalencon
Stema_figura
Vendndodhja
Chalencon is located in Franca
Chalencon
Chalencon
44°52′40″V 4°34′28″L / 44.877777777778°V 4.5744444444444°L / 44.877777777778; 4.5744444444444Koordinatat: 44°52′40″V 4°34′28″L / 44.877777777778°V 4.5744444444444°L / 44.877777777778; 4.5744444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.44 km2
Popullsia 306 banorë
Dendësia 32 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07240
INSEE 07048


Chalencon është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Chalencon ka një popullsi prej 306 banorë dhe sipërfaqe 9.44 km², me një dendësi prej 32 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Chalencon – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale