Chambérat

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Chambérat
Komunë
Vendndodhja
Chambérat is located in Franca
Chambérat
Chambérat
46°25′08″V 2°24′47″L / 46.418888888889°V 2.4130555555556°L / 46.418888888889; 2.4130555555556Koordinatat: 46°25′08″V 2°24′47″L / 46.418888888889°V 2.4130555555556°L / 46.418888888889; 2.4130555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 28.37 km2
Popullsia 322 banorë
Dendësia 11 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03370
INSEE 03051


Chambérat është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Chambérat ka një popullsi prej 322 banorë dhe sipërfaqe 28.37 km², me një dendësi prej 11 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Chambérat – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale