Chambonas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Chambonas
Komunë
noform
Pamje nga Chambonas
Stema_figura
Vendndodhja
Chambonas is located in Franca
Chambonas
Chambonas
44°25′02″V 4°07′44″L / 44.417222222222°V 4.1288888888889°L / 44.417222222222; 4.1288888888889Koordinatat: 44°25′02″V 4°07′44″L / 44.417222222222°V 4.1288888888889°L / 44.417222222222; 4.1288888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.08 km2
Popullsia 665 banorë
Dendësia 55 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07140
INSEE 07050


Chambonas është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Chambonas ka një popullsi prej 665 banorë dhe sipërfaqe 12.08 km², me një dendësi prej 55 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Chambonas – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale