Champagne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Champagne
Komunë
noform
Pamje nga Champagne
Vendndodhja
Champagne is located in Franca
Champagne
Champagne
45°16′23″V 4°48′02″L / 45.273055555556°V 4.8005555555556°L / 45.273055555556; 4.8005555555556Koordinatat: 45°16′23″V 4°48′02″L / 45.273055555556°V 4.8005555555556°L / 45.273055555556; 4.8005555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.1 km2
Lartësia 145 m (m.n.d.)
Popullsia 621 banorë
Dendësia 151 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07340
INSEE 07051


Champagne është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Champagne ka një popullsi prej 621 banorë dhe sipërfaqe 4.1 km², me një dendësi prej 151 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Champagne (Ardèche) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale