Champis

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Champis
Komunë
noform
Pamje nga Champis
Vendndodhja
Champis is located in Franca
Champis
Champis
44°57′36″V 4°44′01″L / 44.96°V 4.7336111111111°L / 44.96; 4.7336111111111Koordinatat: 44°57′36″V 4°44′01″L / 44.96°V 4.7336111111111°L / 44.96; 4.7336111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.34 km2
Lartësia 550 m (m.n.d.)
Popullsia 601 banorë
Dendësia 37 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07440
INSEE 07052


Champis është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Champis ka një popullsi prej 601 banorë dhe sipërfaqe 16.34 km², me një dendësi prej 37 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Champis – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale