Chanéac

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Chanéac
Qytet
Vendndodhja
Chanéac is located in Franca
Chanéac
Chanéac
44°55′59″V 4°19′10″L / 44.933055555556°V 4.3194444444444°L / 44.933055555556; 4.3194444444444Koordinatat: 44°55′59″V 4°19′10″L / 44.933055555556°V 4.3194444444444°L / 44.933055555556; 4.3194444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.73 km2
Dendësia 17 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 07054


Chanéac është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Chanéac ka një popullsi prej 264 banorë dhe sipërfaqe 15.73 km², me një dendësi prej 17 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Chanéac – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale