Chandolas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Chandolas
Komunë
noform
Pamje nga Chandolas
Vendndodhja
Chandolas is located in Franca
Chandolas
Chandolas
44°24′13″V 4°15′10″L / 44.403611111111°V 4.2527777777778°L / 44.403611111111; 4.2527777777778Koordinatat: 44°24′13″V 4°15′10″L / 44.403611111111°V 4.2527777777778°L / 44.403611111111; 4.2527777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.63 km2
Popullsia 487 banorë
Dendësia 42 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07230
INSEE 07053
Faqja Zyrtare http://www.chandolas.fr


Chandolas është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Chandolas ka një popullsi prej 487 banorë dhe sipërfaqe 11.63 km², me një dendësi prej 42 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Chandolas – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale