Chantelle

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Chantelle
Komunë
noform
Pamje nga Chantelle
Stema_figura
Vendndodhja
Chantelle is located in Franca
Chantelle
Chantelle
46°14′17″V 3°09′11″L / 46.238055555556°V 3.1530555555556°L / 46.238055555556; 3.1530555555556Koordinatat: 46°14′17″V 3°09′11″L / 46.238055555556°V 3.1530555555556°L / 46.238055555556; 3.1530555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.96 km2
Popullsia 1064 banorë
Dendësia 97 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03140
INSEE 03053


Chantelle është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Chantelle ka një popullsi prej 1064 banorë dhe sipërfaqe 10.96 km², me një dendësi prej 97 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Chantelle – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale