Chapeau

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Chapeau
Komunë
noform
Pamje nga Chapeau
Vendndodhja
Chapeau is located in Franca
Chapeau
Chapeau
46°29′17″V 3°31′23″L / 46.488055555556°V 3.5230555555556°L / 46.488055555556; 3.5230555555556Koordinatat: 46°29′17″V 3°31′23″L / 46.488055555556°V 3.5230555555556°L / 46.488055555556; 3.5230555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 33.42 km2
Popullsia 228 banorë
Dendësia 7 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03340
INSEE 03054


Chapeau është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Chapeau ka një popullsi prej 228 banorë dhe sipërfaqe 33.42 km², me një dendësi prej 7 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Chapeau – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale