Chappes, Allier

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Chappes
Komunë
noform
Pamje nga Chappes
Vendndodhja
Chappes is located in Franca
Chappes
Chappes
46°23′16″V 2°55′36″L / 46.387777777778°V 2.9266666666667°L / 46.387777777778; 2.9266666666667Koordinatat: 46°23′16″V 2°55′36″L / 46.387777777778°V 2.9266666666667°L / 46.387777777778; 2.9266666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.6 km2
Lartësia 410 m (m.n.d.)
Popullsia 209 banorë
Dendësia 11 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03390
INSEE 03058


Chappes është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Chappes ka një popullsi prej 209 banorë dhe sipërfaqe 18.6 km², me një dendësi prej 11 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Chappes (Allier) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale