Chareil-Cintrat

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Chareil-Cintrat
Komunë
noform
Pamje nga Chareil-Cintrat
Vendndodhja
Chareil-Cintrat is located in Franca
Chareil-Cintrat
Chareil-Cintrat
46°16′01″V 3°13′14″L / 46.266944444444°V 3.2205555555556°L / 46.266944444444; 3.2205555555556Koordinatat: 46°16′01″V 3°13′14″L / 46.266944444444°V 3.2205555555556°L / 46.266944444444; 3.2205555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.77 km2
Popullsia 364 banorë
Dendësia 29 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03140
INSEE 03059


Chareil-Cintrat është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Chareil-Cintrat ka një popullsi prej 364 banorë dhe sipërfaqe 12.77 km², me një dendësi prej 29 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Chareil-Cintrat – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale