Charmeil

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Charmeil
Komunë
noform
Pamje nga Charmeil
Vendndodhja
Charmeil is located in Franca
Charmeil
Charmeil
46°09′41″V 3°23′35″L / 46.161388888889°V 3.3930555555556°L / 46.161388888889; 3.3930555555556Koordinatat: 46°09′41″V 3°23′35″L / 46.161388888889°V 3.3930555555556°L / 46.161388888889; 3.3930555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.4 km2
Popullsia 823 banorë
Dendësia 111 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03110
INSEE 03060
Faqja Zyrtare http://ville-charmeil.fr


Charmeil është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Charmeil ka një popullsi prej 823 banorë dhe sipërfaqe 7.4 km², me një dendësi prej 111 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Charmeil – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale