Charnas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Charnas
Komunë
noform
Pamje nga Charnas
Vendndodhja
Charnas is located in Franca
Charnas
Charnas
45°20′11″V 4°44′37″L / 45.336388888889°V 4.7436111111111°L / 45.336388888889; 4.7436111111111Koordinatat: 45°20′11″V 4°44′37″L / 45.336388888889°V 4.7436111111111°L / 45.336388888889; 4.7436111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.39 km2
Popullsia 880 banorë
Dendësia 163 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07340
INSEE 07056


Charnas është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Charnas ka një popullsi prej 880 banorë dhe sipërfaqe 5.39 km², me një dendësi prej 163 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Charnas – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale