Charroux, Allier

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Charroux
Komunë
noform
Pamje nga Charroux
Stema_figura
Vendndodhja
Charroux is located in Franca
Charroux
Charroux
46°11′06″V 3°09′41″L / 46.185°V 3.1613888888889°L / 46.185; 3.1613888888889Koordinatat: 46°11′06″V 3°09′41″L / 46.185°V 3.1613888888889°L / 46.185; 3.1613888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.43 km2
Lartësia 416 m (m.n.d.)
Popullsia 381 banorë
Dendësia 37 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03140
INSEE 03062


Charroux është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Charroux ka një popullsi prej 381 banorë dhe sipërfaqe 10.43 km², me një dendësi prej 37 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Charroux (Allier) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale