Chassenard

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Chassenard
Komunë
noform
Pamje nga Chassenard
Vendndodhja
Chassenard is located in Franca
Chassenard
Chassenard
46°26′19″V 3°58′47″L / 46.438611111111°V 3.9797222222222°L / 46.438611111111; 3.9797222222222Koordinatat: 46°26′19″V 3°58′47″L / 46.438611111111°V 3.9797222222222°L / 46.438611111111; 3.9797222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 25.12 km2
Popullsia 961 banorë
Dendësia 38 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03510
INSEE 03063


Chassenard është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Chassenard ka një popullsi prej 961 banorë dhe sipërfaqe 25.12 km², me një dendësi prej 38 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Chassenard – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale