Chassiers

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Chassiers
Komunë
noform
Pamje nga Chassiers
Vendndodhja
Chassiers is located in Franca
Chassiers
Chassiers
44°33′03″V 4°17′49″L / 44.550833333333°V 4.2969444444444°L / 44.550833333333; 4.2969444444444Koordinatat: 44°33′03″V 4°17′49″L / 44.550833333333°V 4.2969444444444°L / 44.550833333333; 4.2969444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.26 km2
Popullsia 999 banorë
Dendësia 81 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07110
INSEE 07058


Chassiers është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Chassiers ka një popullsi prej 999 banorë dhe sipërfaqe 12.26 km², me një dendësi prej 81 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Chassiers – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale