Chauzon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Chauzon
Komunë
noform
Pamje nga Chauzon
Vendndodhja
Chauzon is located in Franca
Chauzon
Chauzon
44°29′07″V 4°21′37″L / 44.485277777778°V 4.3602777777778°L / 44.485277777778; 4.3602777777778Koordinatat: 44°29′07″V 4°21′37″L / 44.485277777778°V 4.3602777777778°L / 44.485277777778; 4.3602777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.68 km2
Popullsia 359 banorë
Dendësia 34 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07120
INSEE 07061


Chauzon është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Chauzon ka një popullsi prej 359 banorë dhe sipërfaqe 10.68 km², me një dendësi prej 34 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Chauzon – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale