Chavenon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Chavenon
Komunë
noform
Pamje nga Chavenon
Vendndodhja
Chavenon is located in Franca
Chavenon
Chavenon
46°24′50″V 2°56′47″L / 46.413888888889°V 2.9463888888889°L / 46.413888888889; 2.9463888888889Koordinatat: 46°24′50″V 2°56′47″L / 46.413888888889°V 2.9463888888889°L / 46.413888888889; 2.9463888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.47 km2
Popullsia 126 banorë
Dendësia 7 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03440
INSEE 03070


Chavenon është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Chavenon ka një popullsi prej 126 banorë dhe sipërfaqe 17.47 km², me një dendësi prej 7 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Chavenon – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale